Medarbejdere

Videnskabeligt personale - Professor/Lektor/Adjunkt

Name Job title Email Phone Building

Videnskabeligt personale - Videnskabelig assistent/Postdoc/Fellow

Phone number Name, Job title, Email, Unit (Building, room)

Emeriti

Name Job title Email Phone Building
Britz, Dieter H. Lektor emeritus britz@chem.au.dk +4593508445 1510, 314
Jakobsen, Hans Jørgen hja@chem.au.dk
Jensen, Svend Knak Lektor emeritus kemskj@chem.au.dk +4593508445 1510, 314
Larsen, Finn Krebs Professor emeritus kre@chem.au.dk 1510, 314
Linderberg, Jan Professor emeritus jan@chem.au.dk +4593508445 1510, 314
Lund, Henning Professor emeritus hlund@chem.au.dk +4593508445 1510, 314

Teknisk-administrativt personale

Name Job title Email Phone Building
Møller Jørgensen, Aske Akademisk medarbejder amj@inano.au.dk 1512, 129
Bakharev, Oleg N. Akademisk medarbejder olegb@chem.au.dk +4587156702 1590, 138
Borup, Kasper Akademisk medarbejder kasperab@chem.au.dk +4593521018 1512, 129
Breitenbach, Thomas AC-medarbejder breitenbach@chem.au.dk +4587155924 1511, 232
Christensen, Joan Kai Laboratorietekniker jkc@chem.au.dk +4523382459 1513, 112
Clemmensen, Line Akademisk medarbejder lineclemmensen@chem.au.dk +4522328090 1513, 418
Conley, Lene Ph.d.- og studieadministrator lconley@chem.au.dk +4521133522 1511, 216
Dandanell, Jeanette Erhvervssproglig medarbejder jda@chem.au.dk +4593521106 1511, 219
Donslund, Bjarke Akademisk medarbejder donslund@chem.au.dk +4593521164 1590, 344
Godtliebsen, Ian Heide Akademisk medarbejder ian@chem.au.dk +4593508786 1513, 419
Hald, Peter Sikkerhedsleder ph@chem.au.dk +4529861970 1511, 324
Holme, Anita Teamleder holme@au.dk 1513, 116
Iversen, Kåre Akademisk medarbejder kaare@phys.au.dk 1523, 219
Jensen, Mads Mørk Akademisk medarbejder madsmj@chem.au.dk +4593521168 1513, 434
Kessler, Tommy Ole Forskningstekniker tommy.kessler@chem.au.dk 1513, 130
Koch-Ketler, Anne Arnbjerg Laborant aaiv@chem.au.dk +4528992399 1513, 418
Kondrup, Jens Christian Glasblæser jck@chem.au.dk +4523345543 1513, 122
Kongsfelt, Iben Boutrup Akademisk medarbejder ibenbk@inano.au.dk +4593508941 1590, 134
Kristensen, Jeppe Laborant jk@chem.au.dk +4587156751 1590, 324
Larsen, Glen Sanitør glen09@au.dk 1510
Lauridsen, Vibeke Henriette Akademisk medarbejder vibeke-lauridsen@chem.au.dk +4593521163 1513, 523
Madsen, Allan Facility Management medarbejder am3@au.dk 1513, 114
Mamakhel, Mohammad Aref Hasen AC-TAP aref@chem.au.dk +4587155369 1512, 320
Mikkelsen, Jeppe Dalgaard Forskningstekniker jeppemikkelsen@chem.au.dk +4587155963 1513, 117
Nielsen, Anders Bodholt Akademisk medarbejder abn@chem.au.dk
Nielsen, Mads Kejser Elev madskejser@chem.au.dk 1513, 117
Nørby, Peter Akademisk medarbejder noerby@chem.au.dk +4593521126 1512
Pedersen, Birgitte Lodberg Center Manager blp@inano.au.dk +4587156758 1590, 344
Pedersen, Carsten AC-TAP cape@chem.au.dk +4593508459 1590, 144
Pedersen, Erik Ejler Forskningstekniker erikejler@chem.au.dk 1513, 117
Ramsay, Jacob Serup Videnskabelig koordinator jacob.ramsay@chem.au.dk +4593508485 1511, 218
Reardon, Hazel Akademisk medarbejder hazel@chem.au.dk
Richter, Bo Akademisk medarbejder richter@chem.au.dk +4520745528 1511, 324
Skyum, Susan Hjort Sekretær susan.skyum@chem.au.dk +4587155345 1510, 211
Sommer, Marianne Erhvervssproglig medarbejder sommer@chem.au.dk 1511, 216
Thøgersen, Jan Akademisk medarbejder thogersen@chem.au.dk +4587155928 1513, 419
Wæxfældt, Taina Sandra Laborant taina@chem.au.dk +4593508179 1513, 418

Ph.d.-studerende

Name Job title Email Phone Building
Agergaard, Asger Holm Ph.d.-studerende aha@inano.au.dk
Ahlburg, Jakob Voldum Ph.d.-studerende jakob.ahlburg@inano.au.dk
Amdisen, Mads Blichfeldt Ph.d.-studerende mba@inano.au.dk
Andersen, Amanda Ph.d.-studerende amandaandersen@inano.au.dk +4587155867 1592, 128
Eikeland, Anna Ph.d.-studerende annazink@chem.au.dk
Bakke, Mette Riis Ph.d.-studerende m.bakke@inano.au.dk +4587156753 1590, 328
Barløse, Casper Ph.d.-studerende clb@chem.au.dk
Beyer, Jonas Ph.d.-studerende jobe@chem.au.dk
Bjerglund, Emil Tveden Ph.d.-studerende emilbp@inano.au.dk +4587155943 1511, 414
Blom, Jakob Ph.d.-studerende blom@chem.au.dk
Bondesgaard, Martin Ph.d.-studerende mbo@chem.au.dk
Broge, Nils Lau Nyborg Ph.d.-studerende nils@chem.au.dk
Buhl, Kristian Birk Ph.d.-studerende kbb@inano.au.dk
Chen, Yaqing Ph.d.-studerende ychen@inano.au.dk 1592, 128
Christensen, Mikkel Hovden Ph.d.-studerende mc@inano.au.dk
Christiansen, Sigurd Ph.d.-studerende sigurd@chem.au.dk +4587156683 1513, 425
Collin, Hugo Gæste Ph.d.-studerende hugopc@inano.au.dk 1590, 346
Dalgaard, Kirstine Ph.d.-studerende kjd@inano.au.dk
Damgaard-Møller, Emil Ph.d.-studerende edm@chem.au.dk 1512, 217
Domino, Katrine Ph.d.-studerende domino@inano.au.dk +4587156762 1590, 350
Donslund, Aske Skyum Ph.d.-studerende skyum@inano.au.dk +4587156759 1590, 352
Ehrenreich-Petersen, Emma Møller Ph.d.-studerende emep@inano.au.dk
Frederiksen, Frederik Thorning Ph.d.-studerende thorning@chem.au.dk
Frich, Camilla Kaas Ph.d.-studerende cfr@chem.au.dk
Garbus, Pelle Gorm Ph.d.-studerende garbus@inano.au.dk
Gedde, Oliver Raae Ph.d.-studerende org@inano.au.dk 1590, 348
Grinderslev, Jakob Ph.d.-studerende jakobg@inano.au.dk
Grønbech, Thomas Bjørn Egede Ph.d.-studerende bjorn@chem.au.dk
Hammer, Niels Ph.d.-studerende hammer@chem.au.dk
Hansen, Mads Bøttger Ph.d.-studerende mb.hansen@chem.au.dk +4551239390 1513, 433
Hansen-Bruhn, Malthe Ph.d.-studerende mhb@inano.au.dk +4587156754 1590, 330
Hedberg, Christinne Ph.d.-studerende chedberg@chem.au.dk
Hjerrild, Per Ph.d.-studerende perh@chem.au.dk
Hoelscher, Jennifer Ph.d.-studerende j.hoelscher@inano.au.dk
Holm, Kristoffer Andreas Uhrenholt Ph.d.-studerende kristoffer@chem.au.dk
Hvid, Mathias Salomon Ph.d.-studerende mahvi@inano.au.dk +4587156738 1592, 216
Hübschmann, Bjarke Aleksander K Ph.d.-studerende bakh@chem.au.dk
Nielsen, Ida Gjerlevsen Ph.d.-studerende idani@chem.au.dk
Jacobsen, Kristian Mark Ph.d.-studerende kmj@chem.au.dk
Arlt, Jacqueline Ph.d.-studerende jar@chem.au.dk
Jakobsen, Joakim Bøgelund Ph.d.-studerende jbj@inano.au.dk 1590, 346
Jeppesen, Henrik Særkjær henriksj@inano.au.dk
Jessen, Nicolaj Ph.d.-studerende nj@chem.au.dk
Jørgensen, Danny Kaare Ph.d.-studerende kaare705@chem.au.dk
Jørgensen, Lasse Rabøl Ph.d.-studerende lasserj@chem.au.dk
Jørgensen, Mathias Ph.d.-studerende mathias.j@inano.au.dk
Færch Fischer, Karl Frederik Ph.d.-studerende karl@chem.au.dk
Keiding, Ulrik Ph.d.-studerende ubk@chem.au.dk
Kjølbye, Lisbeth Ravnkilde Ph.d.-studerende lrk@chem.au.dk
Klahn, Emil Andreasen Ph.d.-studerende eklahn@chem.au.dk